Plan dnia dziecka w żłobku

Maluchy spędzają w placówkach od kilku do kilkunastu godzin w ciągu dnia, gdy rodzice są w pracy. Ten czas powinien być zorganizowany w taki sposób, by móc zaspokoić wszelkie potrzeby małych dzieci. Zresztą podobnie powinno być w domu. Oczywistym jest, że dzieci w żłobku spożywają posiłki, mają drzemkę i spędzają dużo czasu na zabawie i w ogrodzie.

Plan dnia

Ramowy plan w większości placówek wygląda podobnie i ma naśladować naturalny rytm dnia dziecka. Od godziny otwarcia żłobka, aż do śniadania dzieci przyprowadzane są przez swoich dorosłych opiekunów i zwykle mają wtedy czas na swobodną zabawę. Śniadanko to ważny posiłek, od którego rozpoczynamy dzień żłobkowy, wypełniony różnymi ciekawymi aktywnościami. Pożywny posiłek daje maluchom siły na zaplanowane zajęcia. Zazwyczaj w pierwszej połowie dnia przeprowadzane są zabawy edukacyjne i aktywności, które wymagają skupienia, np. zajęcia plastyczne, dydaktyczne, muzyczne, których rodzaj uzależniony jest od wieku maluchów w żłobku.

Gdy dzieci robią się nieco zmęczone, zwykle w okolicach południa, podawany jest kolejny posiłek, np. zupa, a po niej nadchodzi czas na drzemkę. Gdy dzieci się wyśpią, zjadają ze smakiem drugie danie, a resztę dnia spędzają na spokojnych zabawach w podgrupach, w razie ładnej pogody wychodzą do ogrodu lub na plac zabaw. Po południu czeka na nich jeszcze smaczny podwieczorek, a potem czytanie książeczek, opowiadanie bajek i oczekiwanie na odbiór przez rodziców

Czy zajęcia są potrzebne?

Tak! Wielką korzyścią dla dzieci i jednym z kluczowych argumentów przemawiających za zapisaniem dziecka do żłobka są oferowane w nim zajęcia. Dzięki aktywnościom dopasowanym do wieku i stopnia rozwoju, dzieci szybko doświadczają nowych rzeczy, uczą się i rozwijają swoje umiejętności na różnych płaszczyznach. Wszystko odbywa się w formie zabawy, a zajęcia prowadzone są w ciepłej, przyjaznej atmosferze.

Jakie zajęcia znajdziemy w ofercie placówek dla najmłodszych?

Proponujemy dzieciom od czasu do czasu np. gimnastykę, tańce, zabawy logopedyczne dla starszaków, zabawy konstrukcyjne, naśladujemy różne dźwięki, doskonalimy umiejętności plastyczne. Bawimy się językiem angielskim poprzez piosenki i wierszyki, powtarzamy kolory, poznajemy kształty. Wszystkie te aktywności mają na celu rozwijać umysłowo, fizycznie, emocjonalnie i społecznie naszych podopiecznych. Warto więc, decydując się na placówkę dla swojej pociechy, prześledzić jakiego rodzaju zajęcia oferuje dany żłobek.

Żłobki Kum Kum Warszawa Targówek znajdują się w domach jednorodzinnych. Dzieci mają do dyspozycji odpowiednio urządzone i wyposażone sale zabaw, sypialnie, dwie łazienki i ogrody z placem zabaw.

ZAPRASZAMY DZIECI w wieku od 1 roku do lat 3+.

UWAGA: U nas zrealizujesz Bon Żłobkowy!

Kum Kum Opieka nad Dziećmi
ul. Skrzypcowa 14
03-622 Warszawa Zacisze

Filia Kum Kum
ul. Czerwińska 26
03-661 Warszawa Zacisze
Tel.: +48 501 77 06 06